Zwolennicy turystyki i rekreacji leśnej od teraz będą mogli jeszcze śmielej ruszyć do lasu po wypoczynek i zdrowie. Nadleśnictwo Ełk oferuje im bowiem mapę turystyczną z wytyczonymi szlakami pieszymi, trasą konną i ścieżkami edukacyjnymi.

Wielu Ełczan uważa las za najlepsze miejsce do dobrego wypoczynku. Z jego uroków korzystamy, gdy tylko mamy ku temu sposobność. Nadleśnictwo w Ełku od szeregu lat udostępnia las jego miłośnikom. Czynią to, budując parkingi, miejsca biwakowania i punkty widokowe, tworząc ścieżki edukacyjne i różnego rodzaju szlaki turystyczne, wiedzą bowiem, że ełckie lasy ściągają do siebie ludzi o każdej porze roku.
Aby odkryć przed nami wszystkie walory naszego lasu, Nadleśnictwo Ełk oferuje nam teraz mapę turystyczną z naniesionymi szlakami. Wśród nich znajdziemy szlaki turystyczne do pieszych wędrówek oraz szlaki konne, aby docenić walory leśnej ścieżki kołysząc się w siodle. Nie mogło zabraknąć szlaków rowerowych oraz bardziej zaawansowanych ścieżek dla amatorów kolarstwa mtb. Wielbiciele spływów kajakowych odnajdą wyraźnie naniesione na mapie szlaki do tego typu rekreacji. Oprócz tego od teraz bez problemu odnajdziemy m.in. miejsce przeznaczone na ognisko, ciekawe punkty widokowe oraz pola biwakowe.

Mapa do ściągnięcia tu: Mapa turystyczna Nadleśnictwa Ełk