Do Ełku przyjechali pasjonaci modelarstwa i kolei z Torunia. Panowie z Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego przywieźli ze sobą makiety wąskiego toru, ale też inne projekty w różnych skalach związane z kolejnictwem.


Makiety które możemy podziwiać w Ełku powstają od wielu lat przy udziale osób związanych z wyżej wymienioną grupą. Powstają, ponieważ takie projekty są wciąż rozbudowywane czy udoskonalane.  

Na pytanie skąd taka pasja, członkowie grupy zgodnie odpowiadają, że z tym jest różnie. Są osoby zupełnie nie związane z kolejnictwem, ale są też osoby kontynuujące pasję kolejnego pokolenia gdzie np. ojciec pracował na kolei i zajmował się jednocześnie modelarstwem. Jeden z Panów mówi, że kiedy miał 4 lata to makieta już była w domu.  

Kolejnictwo, sposób na życie - urlop w Ełku
Jeden z Panów wskazany przez kolegów zajmujący stanowisko przy jednej z makiet na co dzień pracuje na kolei, a w dniach od 1 do 6 maja będzie na wystawie miniatur kolejowych w naszym mieście. A to znaczy, że na ełckim wąskim torze spędza urlop...

Wystawa przyciągnie okolicznych miłośników modelarstwa i kolejnictwa. Jak mówi jeden z członków grupy w Ełku można zobaczyć zupełnie nowe modele wagonów nie prezentowane do tej pory jeszcze nigdzie indziej na świecie. Ekspozycja jest interesująca nie tylko dla pasjonatów, podobać powinna się wszystkim, a szczególnie zachwyceni będą najmłodsi. Ci ostatni mają nawet szansę aby posterować miniaturowym taborem.   

Wystawa czynna w majówkę 
Wystawę można oglądać na terenie Muzeum Historycznego w Ełku przy wąskim torze od 1 do 6 maja włącznie w godzinach 9:00 do 17:00


Makieta wąskiego toru łącząca się z torem pełnowymiarowym


Jeżdżące modele taborów, również te najnowsze


W razie problemów z dźwiękiem - film pod linkiem: Wideo, Makieta Wąskiego Toru


Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski przy stołach do tworzenia makiet