Rozbudowa płyty postojowej jedynego portu lotniczego na Warmii i Mazurach trwa od 9 sierpnia i potrwa 120 dni. Rozbudowa płyty postojowej przysłuży się rozwojowi lotniska i zwiększy możliwości na uruchomienie większej ilości regularnych połączeń.


Płyta postojowa przed terminalem lotniska posiada obecnie trzy stanowiska mogące obsłużyć duże samoloty. Problem w tym, że jedno z nich musi być wolne, bo jest przeznaczone do odladzania samolotów. W związku z tym w dniu 29.06.2017 podpisana została umowa, której przedmiotem jest rozbudowa istniejącej płyty postoju samolotów PPS1 oraz infrastruktury towarzyszącej. Wykonawcą inwestycji jest Spółka Budimex SA, natomiast termin realizacji to 120 dni od dnia podpisania umowy (tj. 27 październik 2017 r.). Rozbudowa istniejącej infrastruktury jest niezbędna do dalszego rozwoju portu lotniczego, oraz uruchomienia większej ilości połączeń regularnych.

Dzięki modernizacji, lotnisko w przyszłości będzie mogło podnieść swoją rangę i uzyskać kategorię CAT II, która umożliwi obsługę większych samolotów, a także ich obsługę przy utrudnionej widoczności. Po zakończeniu prac na lotnisku będą cztery miejsca postojowe na samoloty rejsowe boeing 737 czy airbus 320.

Prowadzone aktualnie prace nie powodują żadnych problemów i wszystkie loty obsługiwane są bez utrudnień.