Od wczoraj w sieci możemy oglądać film autorstwa Jana Kowalewskiego " Muzyczna recepta na sukces". Film promuje Państwową Szkołę Muzyczną. Muzykę do obrazu skomponował Kamil Skorupski natomiast tekst do muzyki wyszedł spod ręki Joanny Zgódki.

W tym roku Państwowa Szkoła Muzyczna w Ełku będzie obchodzić 70-lecie swojego istnienia. Od 1946r. szkolne mury opuściło wiele pokoleń młodych muzyków. W związku ze zbliżającym się jubileuszem możemy już oglądać film promujący szkołę. 

Chcieliśmy podkreślić upływ czasu, dlatego w pierwszym czarno-białym ujęciu widzimy dziewczynkę, która wkracza do gmachu szkoły. Podążamy za nią po kolejnych piętrach, które symbolizują kolejne lata życia szkoły. - mówi nam reżyser filmu Jan Kowalewski.

Praca nad filmem była trudna, mieliśmy bardzo młodych aktorów, których trzeba było odpowiednio ustawić. Przez to przygotowanie trwało dłużej niż samo nagrywanie. Dodatkowych problemów przysparzało ujęcie z windą. Trzeba było zdąrzyć z nagraniem sceny przed zamknięciem się drzwi. Zdarzyło się, że przypłaciłem to upadkiem. - opowiada reżyser. Jednak końcowy efekt jest na tyle ciekawy, że rekompensuje nam te niedogodności, które pojawiały się w trakcie pracy. - dodaje.

Zapraszamy Was do zapoznania się z "Muzyczną receptą na sukces".

Osobom, które chciałyby rozpocząć swoją muzyczną drogę przypominamy, że od 8 do 12 maja trwają Dni Otwarte szkoły. P
rzyszli adepci sztuki muzycznej będą mogli zapoznać się m.in. z budynkiem szkoły, instrumentami oraz będą mieć możliwość zadania pytań nauczycielom. Na kandydatów czeka duży wybór klas instrumentalnych, bo aż 14: fortepianu, akordeonu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli, gitary, kontrabasu, fletu, klarnetu, fagotu, saksofonu, trąbki, perkusji, organów.
W programie przewidziano również koncerty. Przedpołudniowe dla szkół i przedszkoli w godz. 10:00, 11:00 oraz koncert balkonowy 10 maja o godz. 17:00. Natomiast 12 maja o godz. 17:00 w sali koncertowej szkoły odbędzie się doroczny koncert "Szkoła Muzyczna Miastu".