Język angielski mimo iż nie jest najpowszechniej rdzennie używanym językiem na świecie ( wyprzedzają go języki azjatyckie tak zwane mandaryńskie z Chińskim na czele oraz co ciekawe język Hiszpański ), jest on bezsprzecznie językiem absolutnie uniwersalnym w kontaktach biznesowych, handlowych czy też międzyludzkich. Szacuje się że dla około 400 mln jest językiem rodzimym a nawet dla 1,8 miliarda jest językiem wyuczonym na różnym poziomie zaawansowania. Co ważne prawdopodobnie nawet co trzeci europejczyk mówi po angielsku - a czy ty zaliczasz się do tego grona ?

Specjalnie dla was opowiada Barbara Biziuk-Wilkiewicz założycielka renomowanej szkoły języka angielskiego.

Założyłam szkołę w 2012 roku. Była ona odpowiedzią na potrzebę szybkiego i efektywnego uczenia się języka angielskiego. Od wielu lat pracując jako lektor języka angielskiego i ucząc słuchaczy w każdym wieku, od 6 lat do 70, obserwowałam problem bariery językowej, która spowalnia proces nabywania umiejętności mówienia w języku obcym. Jest to swego rodzaju błędne koło - nie znamy dobrze języka, więc wstydzimy się odzywać, ale nie odzywając się spowalniamy, hamujemy własną naukę. Uruchamiając pierwsze kursy językowe postanowiłam zastosować znane mi, wypracowane metody komunikatywne w połączeniu z technikami aktorskimi. Dzięki temu zajęcia są zabawne, ciekawe i żywe, a słuchacze nie odczuwają upływającego czasu. Ideą uczenia w Ellite Language School jest wtopienie słuchacza w sytuację językową, zatem czas przeznaczony na mówienie i słuchanie zajmuje 90% czasu zajęć.

Zajęcia są skierowane do wszystkich grup wiekowych, a także grup zawodowych, do wszystkich tych, którzy chcą szybko nauczyć się w praktyce stosować język angielski. 

Oprócz zajęć z języka angielskiego prowadzimy także warsztaty teatralne i zajęcia aktorskie z elementami emisji głosu i dykcji, zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych.

Warto uczyć się angielskiego - jesteśmy członkiem wspólnoty, której angielski jest podstawowym językiem urzędowym. Ponadto angielski otwiera nam drzwi na świat, pomaga w znalezieniu dobrej pracy, ułatwia pobyt za granicą, rozszerza nasze własne horyzonty. Uczyć się warto zawsze i wszędzie, najlepiej codziennie. Można ćwiczyć w każdej wolnej, chwili - jadąc autem, myjąc zęby, przygotowując śniadanie. Języka obcego uczymy się w taki sam sposób jak małe dziecko uczy się języka matki, dlatego przez 7 dni w tygodniu powinniśmy koncentrować na tym nasz umysł i jak najczęściej korzystać z możliwości mówienia oraz powtarzania usłyszanych wyrażeń i zdań. Ellite może pochwalić się tym, że sprytnie zachęca swoich słuchaczy do tego, aby w czasie między spotkaniami na zajęciach, sami korzystali z możliwości nauki i wytwarzali w sobie nawyk ciągłego uczenia się. To właściwie jest ideą przewodnią szkoły.

Barbara Biziuk-Wilkiewicz zdobywała min doświadczenie na kursach metodycznych na Malcie,  High Melton College w Wielkiej Brytanii , praktyki w USA.

Kursy aktorskie m.in. w International Theatre USA , kursy emisji głosu Polska , kilkadziesiąt konferencji i warsztatów metodycznych dla nauczycieli angielskiego Polska i wiele wiele innych.