10 stycznia portal edukacyjny "Perspektywy" opublikowały swój ranking liceów i techników. W rankingu wojewódzkim wśród 25 najlepszych szkół znalazł się jeden ełcki ogólniak i cztery technika.


Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych.

„Czerwony” tradycyjnie wysoko 
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego co roku notuje wysokie pozycje w rankingu. W najnowszym rankingu „Czerwony” ulokował się na 6 miejscu w województwie warmińsko-mazurskim. W roku 2018 szkoła uplasowała się na 9 miejscu. W skali kraju I LO zajęło 167 pozycję (awans z 233. miejsca w roku ubiegłym).

ZS nr 6 im. Macieja Rataja szósty w województwie
Oprócz I LO w tegorocznym rankingu wysoko uplasowały się też: Technikum nr 4 w ZS nr 6 im. Macieja Rataja. W tegorocznym rankingu „Rolnik” uplasował się na 6 miejscu w województwie warmińsko-mazurskim. Miejsce 13. przypadło Technikum nr 6 w ZS Mechaniczno-Elektrycznych ("Mechaniak"). Technikum nr 5 w ZS nr 5 im. Karola Brzostowskiego ("Ekonomiak") na miejscu 17. Natomiast Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego ("Chemiak") uplasowało się na miejscu 23.

Ranking liceów w województwie warmińsko-mazurskim
Ranking techników w województwie warmińsko-mazurskim