„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli.


W ramach inicjatywy zachęcamy szkoły podstawowe z całej Polski do udziału w konkursie, w którym nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli. W tym roku nagrodzimy aż 70 szkół! Wprowadźmy razem tenisa ziemnego na lekcje wychowania fizycznego.

Głosować można codziennie aż na 5 różnych placówek
Do akcji przyłączyły się również ełckie szkoły, które nagrały krótkie filmiki promujące aktywność fizyczną. Glosować można na daną szkołę klikając w dany link. 60 zwycięzców zostanie wyłonionych w drodze głosowania internautów, dodatkowe 10 wybiorą organizatorzy. Głosowanie potrwa do 18 grudnia bieżącego roku. 

Szkoła Podstawowa nr 1,

Szkoła Podstawowa nr 2,

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

Urszula Radwańska i Mariusz Fyrstenberg ambasadorami akcji
„Dzieciaki do rakiet” to także bezpłatne warsztaty tenisowe, które od 3 lat organizujemy w różnych miastach Polski. Dzięki nim już ponad 5 500 dzieci postawiło swoje pierwsze tenisowe kroki. Wakacyjne warsztaty prowadzą doświadczeni trenerzy oraz ambasadorzy akcji – Urszula Radwańska i Mariusz Fyrstenberg.

Jak wynika z raportu „Aktywność fizyczna dzieci w Polsce” przygotowanego na zlecenie Banku BGŻ BNP Paribas tylko co czwarte dziecko spełnia dzienną normę aktywności fizycznej. Głównie przez brak energii, brak czasu i brak pozytywnych bodźców. Zmieńmy to! „Dzieciaki do rakiet!”

Film ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ełku, głosujemy pod linkiem: KLIK