Wiemy już, że załoga ełckiego supermarketu Tesco w Ełku jest redukowana. Firma nazywa to restrukturyzacją. Tesco Polska przekazała pracownikom szczegóły planu dotyczącego skoncentrowania swoich działań w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki.


Ełcki sklep nie na sprzedaż?
Decyzja ta oznacza przebudowę największych hipermarketów w Polsce do formatu tzw. hipermarketu kompaktowego, który funkcjonował będzie obok istniejącego formatu supermarketów. Poza przebudowami, Tesco potwierdziło, iż jest na etapie finalizacji umów sprzedaży 8 dużych hipermarketów. Wśród nich nie ma ełckiego sklepu. 

Wyprzedaż części asortymentu i redukcja etatów
Pierwszy etap zmian we wszystkich pozostałych dużych hipermarketach zaplanowany jest na sierpień i wiąże się z redukcją asortymentu w największych sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne. Jednocześnie nowa oferta będzie także prostsza do zarządzania. W hipermarketach kompaktowych oraz supermarketach gama produktów spożywczych również zostanie odpowiednio dopasowana i uproszczona. Zmiany te idą w parze z redukcją etatów.

Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej:
Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym. Nasze hipermarkety kompaktowe i supermarkety będą cały czas oferować bogaty wybór produktów spożywczych, wraz z popularną marką odzieżową F&F czy sezonowymi produktami przemysłowymi”.

Tesco poinformowało również pracowników o zmianach organizacyjnych związanych z nowym modelem prowadzenia biznesu.

Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, skomentował:

Zmiany te są częścią naszej pracy na rzecz poprawy konkurencyjności biznesu w Polsce i kontynuacją wcześniejszych pozytywnych doświadczeń z dopasowywaniem asortymentu i zmniejszaniem powierzchni największych hipermarketów. Najbliższe tygodnie to dla nas okres pełen wyzwań, wierzę jednak, iż nasi klienci docenią tę zmianę”.

Brytyjska sieć hiper i supermarketów Tesco jest w Polsce od 1995 roku
Do zamknięcia przeznaczone są kolejne sklepy w Tychach, Warszawie Piastów, Rzeszowie, Warszawie Gocławiu, Bydgoszczy, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Sosnowcu i Warszawie przy ul. Wolskiej. W naszym regionie wcześniej zniknął z rynku sklep w Olecku. 
Po zmianach sieć będzie wciąż posiadała w naszym kraju 343 placówki.