15 grudnia w Ełckim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie działalności Suwalskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej, która w tym roku świętuje swoje dwudziestolecie podstrefy w Ełku.

Dzięki kwocie prawie 800 mln. złotych inwestycji w ełckiej podstrefie mieści się 41 zakładów pracy, które zatrudniają ponad 2300 osób. Pozwoliło to na przestrzeni dwudziestu lat zmniejszyć bezrobocie które wg danych PUP Ełk wynosi ponad 15%.
Miasto niedawno uzbroiło kolejną ulicę. Tym razem Miedzianą. 
W chwili obecnej na strefie rozbudowuje się pięć zakładów m.in. ECO PROGRES, DHL, Spółka EBS oraz Hardplast - Producent okien i drzwi. Na wykończeniu jest również inwestycja firmy PORTA KMI POLAND z ogromną halą produkcyjna o pow. ponad 10 000 m2 i nowoczesnym parkiem maszynowym.

Podczas uroczystości poza częścią oficjalną i podziękowaniami dla inwestorów, którzy zdecydowali się tam ulokować swoje firmy wyświetlony został film ilustrujący historię ełckiej podstrefy oraz występ zespołu muzycznego na żywo.

Suwałki - inwestycja dekady
Co ciekawe w Suwałkach powstaje inwestycja spółki związanej z marką Forte - potentata meblowego. To ogromna na 25ha inwestycja o wartości ponad 500 mln zł ma dać miastu około 1000 nowych miejsc pracy.

Na zdjęciu poniżej budowa hali ECO-PROGRES


Strona SSSE