Polska Komisja Nadzoru Finansowego wspiera innowacyjne rozwiązania, takie jak wprowadzanie usług finansowych, opartych na najnowszych technologiach. KNF wyraża zgodę na wdrożenie na polski rynek elektronicznych środków płatniczych poprzez świadczenie usług spółki Billon Solutions. Jak informuje PAP, jest ona pierwszym podmiotem, który w naszym kraju otrzymał taką licencję. Billon powstał w 2012 r. w Polsce i skutecznie udoskonala technologię wprowadzającą blockchain do codziennego użytku.

Legalna kryptowaluta w Polsce?
KNF potwierdza -  już niedługo w Polsce pojawi się nowa waluta, a precyzując e-waluta, która ma być pełnoprawnym środkiem płatniczym. Niektórzy twierdzą, że będzie to pierwsza legalna kryptowaluta w Polsce, wprowadzona przez spółkę Billon Solutions. Billon jednak dobitnie informuje, aby nie utożsamiać ich z rynkiem kryptowalut. Jak mówią - pieniądz elektroniczny jest cyfrową alternatywą dla tradycyjnej bankowości elektronicznej i nie powinien być porównywany z kryptowalutami. Obecnie najbardziej znaną e-walutą na świecie jest bitcoin, jest on jednak niestabilny, a jego wartość podlega ciągłym wahaniom.

KNF informuje: „Billon Solutions sp. z o.o. jest pierwszym podmiotem, który uzyskał w Polsce licencję instytucji pieniądza elektronicznego, zamierzającym wydawać pieniądz elektroniczny w pełni odpowiadający definicji ustawowej".

Billion Solutions i innowacyjne rozwiązania
Pieniądz elektroniczny, który oferuje Billon, ma być szczególnie atrakcyjną alternatywą dla większych korporacji. Może znacznie poprawić ich efektywność, pozwalając na skuteczne obniżenie kosztów obrotu pieniężnego. Billion Solutions opiera się na ulepszonej technologii blockchain i umożliwia przechowywanie cyfrowych pieniędzy w postaci zaszyfrowanych plików na urządzeniach, takich jak komputer lub telefon. Zgodnie z ustawą o usługach płatniczych, na żądanie posiadacza, wydawca pieniądza elektronicznego jest zobowiązany umożliwić, wykup pieniądza elektronicznego w każdym czasie, według wartości nominalnej. Czy e-waluta ma szanse stać się w Polsce środkiem płatniczym przyszłości, przekonamy się z biegiem czasu.